Meest recente artikels:
Summerschool Kunstkritiek
Summerschool Schrijverspodium
Summerschool Schrijverspodium
Summerschool Schrijverspodium
Review Dit is mijn vader
Meer artikels van Valérie Van Heeschvelde:
Tg STAN brengt Vraagzucht
door de eigenzinnige Steven Shainberg
Anne Teresa De Keersmaeker. Rosas
SMALL HANDS (OUT OF THE LIE OF NO)
datum 13.11.2002
rubriek Podium
Een dansvoorstelling waarbij de toeschouwer ongeveer één uur en tien minuten lang de adem inhoudt… Het klinkt absurd, maar het kan! Dit dankzij de adembenemende choreografie door Anne Teresa De Keersmaeker, u allen wel bekend van het door haar opgerichte dansgezelschap Rosas.

Small hands (out of the lie of no) is een duet geschreven door A.T. De Keersmaeker. Een duet voor haar en Cynthia Loemij. Er wordt met andere woorden gewerkt op kleine schaal, wat duidelijk in de verf wordt gezet door het ruimtegebruik. Het publiek wordt namelijk niet geacht in de zaal te zitten, maar mag - en moet zelfs - plaats nemen op het podium zelf. Daar bevindt zich een ovaalvormige arena waardoor de toeschouwers meer bij de voorstelling betrokken worden. De afstand tussen de danseressen en het publiek wordt op zeer geslaagde wijze verkleind, al voelden enkelen zich toch ietwat bedreigd en ongemakkelijk door de indringende blik van A.T. De Keersmaeker.

Wat vooral in het oog springt tijdens de voorstelling zelf, is het feit dat er wordt geëxperimenteerd met vele tegenstellingen, zoals muziek en stilte, ver en dichtbij, vloeiend en bruusk, licht en donker. Muziek door Henry Purcell wordt afgewisseld met de ademhaling van beide performers, de danseressen dansen soms naar elkaar toe, maar dansen soms ook van elkaar weg, idem ten opzichte van het publiek. Deze en andere contrasten maken het voor de toeschouwers nog boeiender dan het al was.

Het dansstuk brengt de kijkers werkelijk in vervoering door onder meer de lichtvoetigheid, de intimiteit en de speelsheid. Men bestempelt de voorstelling terecht als zijnde een meesterwerk!

Reageer
Voornaam
Naam
Email
Reactie