Meest recente artikels:
Summerschool Kunstkritiek
Summerschool Schrijverspodium
Summerschool Schrijverspodium
Summerschool Schrijverspodium
Review Dit is mijn vader
Meer artikels van Carmen Van Cauwenbergh:
Editoriaal
Lies Pauwels en Ben Benaouisse brengen Venizke in CAMPO Nieuwpoort
DE KEUZE '08: Maybe Forever van Meg Stuart & Mumbling Fish
DE KEUZE '08: Altijd Prijs door Compagnie Cecilia en HETPALEIS
DE KEUZE '08: Benjamin Verdonck en Willy Thomas met Global Anatomy
DE KEUZE '08: Bad van Marie met www.win-een-auto.com
SPETTEREND FIASCO: BAD VAN MARIE
datum 27.08.2008
rubriek Podium
Na vijf jaar neemt Bad van Marie afscheid van de theatersector. Dit doen ze met veel bravoure in een Renaultgarage waar ze met de overschot van hun subsidiegeld een auto verloten.
Hier ontvouwt zich voor de toeschouwers, die zich trouwens heel erg op hun gemak voelen met hun drankje in de hand, een wervelende show geleid door presentator Bas Teeken. Het belangrijkste van de avond, drukt hij ons op het hart, is dat het feest is en dat iemand straks in die spiksplinternieuwe auto zal wegrijden. Ann Verhelst, die instaat voor de muzikale intermezzo’s, weet het publiek alvast op te warmen met haar nummer Take me home.
In afwachting van die bijzondere gebeurtenis worden we voorgesteld aan de mensen die dit evenement mee hebben mogelijk gemaakt: de artistieke leider van Bad van Marie, de directeur van de Renaultgarage en als kers op de taart, een afgevaardigde van het bureau van Ansjooo – “ik spreek geen Frans”, reageert Bas Teeken op het gegniffel uit de zaal. In deze gesprekken worden de dikwijls moeilijke maar holle woorden van de verschillende deelgenoten uit de sector aan de kaak gesteld. De kunstenaar durft zich hier regelmatig van te bedienen om enige inhoud te geven aan het gemaakte of gesubsidieerde project, net als de sponsor en de afgevaardigden van cultuur. Hun pleidooi van de avond wordt doorspekt met, bewust, flauwe humor van de zelfgenoegzame presentator en een opeenstapeling van clichés en absurditeiten. Wanneer het festijn uit de hand dreigt te lopen probeert iedereen te redden wat er te redden valt en kunnen ze maar één ding doen om het publiek terug naar hun hand te zetten: misbruik maken van de situatie.

Met www.win-een-auto.com doen ze een poging om de consumptiemaatschappij en de kunstenaarswereld van binnenuit aan te vallen en onderuit te halen. Het concept is leuk bedacht maar spijtig genoeg blijft de voorstelling op dat niveau steken. De situationele en spottende humor is te vrijblijvend en te gemakkelijk en de absurde situaties zijn te doorzichtig waardoor het geheel probleemloos kan doorprikt worden. De voorstelling mist te weinig gelaagdheid om de smalle grens tussen fictie en werkelijkheid te ontrafelen en schiet daarom te kort om tot het gewenste inzicht in de blootgelegde systemen te komen. Ze gaan net niet ver genoeg in hun parodie waardoor de voorstelling naar de verkeerde kant van de grens flauw/hilarisch overhelt, braaf tussen de lijntjes kleurt en moet inboeten aan geloofwaardigheid.

CREDITS
Theaterfestival 2008 - DE KEUZE '08

Bad van Marie
www.win-een-auto.com
Van: Peter Boelens. Met: Bas Teeken, Filip Jordens, Johan De Boel, Roger Vermeulen, Vanessa Broes, Peter Boelens, Ann Verhelst 

Lees ook de volgende artikels over www.win-een-auto.com:
Tom Bruynooghe - WE SPELEN EEN SPEL VANAVOND!
Reageer
Voornaam
Naam
Email
Reactie